x 
Twój koszyk jest pusty

Proces produkcji Lamp Vitré

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą lamp witrażowych z kolekcji "Lamp Vitré"!

Wzornictwo lamp "Lamp Vitré" oparte jest o technikę tworzenia witrażu stworzoną na przełomie XIX i XX w. przez amerykańskiego artystę, L.C. Tiffany’ego. Technika łączenia wszelakich szkieł witrażowych Tiffany'ego uznana została za nowatorską, trwalszą i bardziej finezyjną od metod znanych i stosowanych wcześniej. Klasyka, styl i wzory są niezmienne od dziesięcioleci, podobnie jak technologiczny proces wykonywania. Każda lampa jest wykonywana ręcznie - tylko misterna i cierpliwa praca oraz niesamowita precyzja pozwalają na stworzenie kunsztownych, ciepłych i kolorowych mozaik, które znajdziecie Państwo w naszej prezentacji internetowej.

Cały proces produkcji lamp witrażowych "Lamp Vitré" rozpoczyna staranna selekcja surowca - wysokiej jakości szkła witrażowego o niezwykłych barwach.

Wielokolorowe płyty szklane
Więcej szklanych płyt
 

Pierwszym krokiem tworzenia lampy witrażowej jest wycięcie z tafli surowego szkła pasków o odpowiedniej szerokości (tzw. pierwsze cięcie).

03

Następnie, na wyciętych paskach szkła, malowane są przy użyciu szablonu wzory poszczególnych elementów przyszłego abażuru lampy witrażowej.

Wzory na płytkach
Wzory na płytkach
 

Każda lampa w całości jest wykonywana ręcznie, każdy element dokładnie wycinany nożem do szkła.

06

Wszystkie szklane elementy zostają kolejno starannie oszlifowane i wypolerowane.

07

Tak oszlifowane szklane elementy owijane są folią miedzianą.

Owijanie miedzianą folią
Elementy owinięte miedzianą folią
 

Przygotowane w ten sposób elementy witrażu o różnych kolorach i fakturze układa się na specjalnie wyprofilowanej formie i mocuje poprzez lutowanie cyną.

Mocowanie w formie
Lutowanie cyną
 

Po pewnym czasie od zakończenia lutowania zmienia się kolor lutu cynowego ze srebrno-szarego na bardziej estetyczny - czarny.

12

Konstrukcja abażuru o zmienionym kolorze lutu musi zostać oczyszczona.

13

Aby nadać witrażowi połysk i utrwalić kolor, abażur poddaje się kąpieli w specjalnym roztworze.

14

Abażur lampy witrażowej "Lamp Vitré" jest już prawie gotowy - pozostaje tylko polerowanie oraz kontrola mająca na celu eliminację witrażów o jakiejkolwiek skazie.

15

Niektóre typy lamp to wynik zastosowania techniki „płaskorzeźby” polegającej na tworzeniu kompozycji z wypukłego szkła kolorowego, łączonego z płaskim szkłem walcowym, np. w formie kolorowych, szklanych owoców czy paciorków. Wydobyta światłem barwa z takich szklanych elementów tworzy wrażenie trójwymiarowości obrazu.

Klasyczne wzornictwo Tiffany’ego, idealnie komponuje się z eleganckimi wnętrzami zaprojektowanymi w tradycyjny, uniwersalny sposób. Uniwersalizm tego stylu od lat wpisuje się we współczesną architekturę wnętrz, pasując zarówno do małych, skromnych pomieszczeń jak i do dużych salonów, sypialni, kuchni – rozświetlając i "ogrzewając" ich nowoczesną surowość i minimalizm.

Większość prezentowanych eksponatów to rodziny lamp (np. duża lampa stojąca, mniejsza gabinetowa, wisząca, kinkiet), co pozwala na kompleksowe wykończenie pomieszczenia dokładnie w tym samym stylu.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej kolekcji lamp witrażowych i zachęcamy do udoskonalenia własnego mieszkania poprzez wprowadzenie do niego tego jedynego w swoim rodzaju klimatu...

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 klasycznewnetrze.com.pl - szkło artystyczne, lampy witrażowe, lampy mosiężne, gięte szkło i inne