x 
Twój koszyk jest pusty

Wyroby z wikliny

Wikliniarstwo ma bogatą i piękną tradycję w kulturze naszego kraju. Sztuka wyplatania to najstarsze rzemiosło na świecie, przekazywane często z pokolenia na pokolenie. Wikliniarstwo ma charakter rękodzieła, porównywalnego do dzieła artystycznego. Wyroby z wikliny, ze względu na surowiec pochodzenia naturalnego oraz pracę ręczną, mają swój prosty, ale niepowtarzalny wdzięk, idealnie nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Wyroby z wikliny łączą w sobie elementy, które wydają się być nie do pogodzenia, mianowicie lekkość i delikatność z wytrzymałością i trwałością. Jest to surowiec pod wieloma względami uniwersalny i oryginalny.

Jak niezwykła jest wiklina może świadczyć szeroka gama produktów: od tradycyjnych koszy przez wszelkiego rodzaju pojemniki na: pieczywo, drewno, bieliznę aż po skomplikowane produkty, jak: meble, abażury, kwietniki. W dobie wszechobecnej uniwersalizacji oferowanych produktów, gdzie króluje plastik i tworzywa sztuczne sama wiklina, jako naturalny i ekologiczny surowiec i unikalne, ręcznie wykonywane z niej wyroby, z powodzeniem mogą zastąpić "sztuczny, plastikowy" wystrój naszych domów.

Wiklina z powodzeniem może zastąpić towary produkowane seryjnie i jest to o tyle korzystna zamiana, że wcale nie oznacza zwiększenia wydatków na przedmioty codziennego użytku, ponieważ wyroby i sama wiklina nie jest droga, a jednocześnie jest trwała i naturalna; daje poczycie indywidualności i niepowtarzalności.

Artykuły oferowane w naszym sklepie są najwyższej jakości, a materiał, z którego są wykonane pochodzi z najlepszych gatunków wikliny uprawianych w Polsce. Sprzedajemy tylko produkty wykonane w naszej pracowni wikliniarskiej, przez doświadczonego mistrza i jednocześnie wychowawcy kilku pokoleń młodych adeptów sztuki wyplatania w jednej ze szkół średnich. Jakość naszych wyrobów zdecydowanie przewyższa jakość wyrobów z importu. 

Nasze wyroby to idealny pomysł na prezent. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.  Gwarantujemy pełną satysfakcję!!!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 klasycznewnetrze.com.pl - szkło artystyczne, lampy witrażowe, lampy mosiężne, gięte szkło i inne