x 
Twój koszyk jest pusty

P.P.H.U. LampArt s.c. Kamila Szymańska, Tomasz Behnke
ul. Świecka 8, 85-040 Bydgoszcz
tel. +48 604 366 197, +48 52 519 38 94
tomasz@klasycznewnetrze.com.pl, biuro@klasycznewnetrze.com.pl

Wyroby z wikliny

Wikliniarstwo ma bogatą i piękną tradycję w kulturze naszego kraju. Sztuka wyplatania to najstarsze rzemiosło na świecie, przekazywane często z pokolenia na pokolenie. Wikliniarstwo ma charakter rękodzieła, porównywalnego do dzieła artystycznego. Wyroby z wikliny, ze względu na surowiec pochodzenia naturalnego oraz pracę ręczną, mają swój prosty, ale niepowtarzalny wdzięk, idealnie nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Wyroby z wikliny łączą w sobie elementy, które wydają się być nie do pogodzenia, mianowicie lekkość i delikatność z wytrzymałością i trwałością. Jest to surowiec pod wieloma względami uniwersalny i oryginalny.

Jak niezwykła jest wiklina może świadczyć szeroka gama produktów: od tradycyjnych koszy przez wszelkiego rodzaju pojemniki na: pieczywo, drewno, bieliznę aż po skomplikowane produkty, jak: meble, abażury, kwietniki. W dobie wszechobecnej uniwersalizacji oferowanych produktów, gdzie króluje plastik i tworzywa sztuczne sama wiklina, jako naturalny i ekologiczny surowiec i unikalne, ręcznie wykonywane z niej wyroby, z powodzeniem mogą zastąpić "sztuczny, plastikowy" wystrój naszych domów.

Wiklina z powodzeniem może zastąpić towary produkowane seryjnie i jest to o tyle korzystna zamiana, że wcale nie oznacza zwiększenia wydatków na przedmioty codziennego użytku, ponieważ wyroby i sama wiklina nie jest droga, a jednocześnie jest trwała i naturalna; daje poczycie indywidualności i niepowtarzalności.

Artykuły oferowane w naszym sklepie są najwyższej jakości, a materiał, z którego są wykonane pochodzi z najlepszych gatunków wikliny uprawianych w Polsce. Sprzedajemy tylko produkty wykonane w naszej pracowni wikliniarskiej, przez doświadczonego mistrza i jednocześnie wychowawcy kilku pokoleń młodych adeptów sztuki wyplatania w jednej ze szkół średnich. Jakość naszych wyrobów zdecydowanie przewyższa jakość wyrobów z importu. 

Nasze wyroby to idealny pomysł na prezent. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.  Gwarantujemy pełną satysfakcję!!!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 klasycznewnetrze.com.pl - szkło artystyczne, lampy witrażowe, lampy mosiężne, gięte szkło i inne